Haber

Yüzyılın felaketinde ürünleri bozulmadan kalan züccaciye mağazasından yeni görüntü! kamerada deprem

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan züccaciye mağazası, raflarındaki ürünlerin bozulmaması üzerine kapılarını yeniden açtı.

Onikisubat ilçesine bağlı Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi’nde yer alan ve depremlerde hafif hasar gören Sara Sitesi A Blok’un alt katında yer alan mağazanın sahibi, 6 Şubat’tan bu yana kapalı olan iş yerini açarak işbaşı yaptı. satış. Birkaç tabak ve bardak dışında, raflardaki eserlerin zarar görmediği mağazanın duvarlarında sıva çatlakları tespit edildi.

DEPREM ANI KAMERADA

Sarsıntı anında iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, rafların sallanması, bazı eserlerin düşmesi, tozların uçuşması, çöken bir binadan parıldayan ışıklar dikkat çekti.

“BÖYLE OLDUĞUNDA OLDU”

“BİR İKİ BARDAK TABAĞIM DÜŞÜYOR”

Çok sayıda kırılabilir eşyanın bulunduğu dükkânında eserlere değerli bir zarar gelmediğini itiraf ederek, şunları kaydetti: “Biz de şaşırdık. 2. gün dükkânımın yıkıldığını göreceğimi kabul ederek buraya geldim. camımın kapanmasını ve herhangi bir rastgele yağmaya sebebiyet vermemesini istedim.Gelip mağazayı açtığımda ben de inanamadım.Zaten fazla vakit geçiremedim. çok farklı bir panik hali.çabuk geldim kapattım geri gittim dün ilk defa tekrar girdim dükkana sağlam yemekhane takımının setlerinden bir kaç modül tabak düşmüş bir iki benim tabaklar düştü, şimdilik başka bir şey yok.”

Binanın sağlam konstrüksiyonu nedeniyle mağazadaki ürünlerin zarar görmediğini kaydeden Kabil, binayı yapan müteahhitin bir arkadaş olduğunu kaydederek, bu konu sorulduğunda “mimar ve mühendisler ne derse onu” yaptığını söyledi.

basciftlikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu